KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14161016
nr 1416 1016
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
15.000 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:43:21
- Klassiska
30 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And